Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herci z Twilight ságy

1. 10. 2010

Kristen Jaymes Stewart se narodila 9.4.1990. Vyrůstala v Kalifornii, její otec je televizní producent, matka pracuje na přípravě scénářů. Kristen má staršího bratra Camerona.
Její herecká kariéra začala ještě na základní škole, když si ji agent vybral na základě školního představení. Její první role byla však němá. První větší role pro Kristen přišla s filmem Úkryt, kde hrála dceru Jodie Foster a všiml si jí Hollywood. Po úspěchu filmu přišly další zajímavé role – hrála např. s Sharon Stone, dále hlavní roli v hororu Prokletí domu slunečnic a hrála i ve filmu Seana Penna Útěk do divočiny.
V roce 2007 ji obsadila režisérka Catherine Hardwicková do hlavní role ve filmu Stmívání. Za tuto roli získala cenu MTV Movie Award. Kristen velmi ráda čte, její oblíbenou knihou je Na východ od ráje, od Johna Steinbecka. Chtěla by studovat literaturu. 

 

 

Robert Thomas Pattinson se narodil 13.5.1986 v Londýně. Jeho matka pracuje pro modelingovou agenturu a otec dováží auta z USA. Má dvě starší sestry. 
Robert nejdříve pracoval v zákulisí divadla, v patnácti začal hrát a také zkoušel štěstí jako model.
První výraznější roli dostal ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár – Cedrik Diggory. V tomto období získal ocenění Britská hvězda zítřka, udělovanou deníkem The Times.
Potom přišel Twilight. Robert se prý zpočátku bál jít na konkurz, protože se obával, že nezvládne dokonalost očekávanou od Edwarda. Jeho obavy se však ukázaly jako neopodstatněné, byl vybrán ze 3000 zájemců a roli Edwarda zvládá tak dobře, že ji má jistou minimálně ještě i na tředí díl Twilight ságy – Zatmění, která se začala natáčet v létě 2009.
Kromě herce je Robert i nadaným hudebníkem – hraje na kytaru, klavír a skládá hudbu. Ve filmu Stmívání zpívá skladby „Never Think“ a „Let Me Sign“, které se objevily i na soundtracku k tomuto filmu. Skladby do filmu použila režisérka Catherine Hardwicková nejprve bez Robertova vědomí, ale Robert později uznal, že se tam opravdu hodí.
V roce 2008 si zahrál Salvatora Dalí ve filmu Little Ashes.
Robert byl časopisem Glamour vyhlášen za Nejvíce sexy muže. Žije v L.A. a drby o tom, že chodí se svojí filmovou partnerkou Kristen Stewartovou nikdy nepotvrdil, ale ani je úplně nevyvrátil…
 

 

 

Taylor Daniel Lautner se narodil 11.2.1992. Jeho matka pracuje v softwerové firmě, otec je pilot. Má holandské, francouzské a německé kořeny, ale díky matce i indiánské. Má mladší sestru Makenu.
Taylor ovládá bojové umění, od šesti let se věnuje karate, ve dvanácti se stal juniorským mistrem světa.
Herectví a dabingu se věnuje od roku 2001. Největší pozornost získal rolí Jacoba ve filmu Stmívání. Protože ve druhém pokračování Twilight ságy prochází Jacob tělesnými změnami, hrozilo, že Taylor bude nahrazený jiným hercem. Taylor se nevzdal, začal na sobě pracovat v posilovně a roli dostal.
 

 

 

Hannah Dakota Fanning se narodila 23.2. 1994. Její matka byla profesionální tenistka a otec hráč baseballu, sestra Elle je také herečkou.
S herectvím začala již ve třech letech, když svým překvapeným rodičům zahrála celý proces těhotenství a porodu. Sestra Elle hrála novorozeně.
Jedna z jejích prvních skutečných rolí byla v seriálu CSI, dokonce hrála i malou Ally McBealovou. V sedmi letech byla za roli ve filmu Jmenuji se Sam po boku Seana Penna nominovaná na cenu Screen Actors Guild Award a stala se tak nejmladší herečkou, které se to kdy podařilo.
Od té doby měla možnost si zahrát po boku hereckých špiček jako Danzel Washington ve filmu Muž v ohni, Robert De Niro ve Hře na schovávanou, Tom Cruise ve Spielbergově filmu Válka světů.
Kromě Twilight ságy – Nový měsíc si zahrála spolu s Kristen Stewartovou i ve filmu Cutlass a nyní natáčí třetí pokračování Twiligh ságy: Zatmění.
Jejími koníčky jsou čtení, trávení času s rodinou a – pletení.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář